Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na dráze cross-country jsou pevné překážky s dlouhými vzdálenostmi mezi nimi. V i váš kůň musíte být silní a odvážní. Za každou chybu, kterou uděláte, dostanete trestné body. K chybámm patří odmítnutí, přeskok špatné části překážky, chybný kurz, pád nebo překročení časového limitu. Na překážkách jsou bílé nebo červené praporky. Musíte skočit mezi nimi tak, abyste měli červený praporek po pravici a bílý po levici. Můžete si vybrat mezi snazší, pomalejší trasou nebo rychlejší, ale obtížnější.

Typy překážek

Překážky v cross-country vycházejí ze skutečných překážek, s nimiž byste se mohli setkat v přírodě, jako jsou ohrady, živé ploty, klády, zídky, příkopy, náspy a vodní plochy.Překážky jsou pevné a nepovolí, pokud do nic narazíte. Jsou umístěny tak, abyste je překonávali při cestě nahoru nebo dolů z kopce.

Honební závody

Skokové soutěžě cross-country se nazývají honební závody. Existují pro koně i poníky. JJejich trasa často vede přes lesy a pole a můžete při nich také otvírat a zavírat vrata. Většinou bývá dán časový limit, v němž musíte absolvovat určitou část nebo celý závod.

Projděte si trasu

Před závodem si trasu cross country můžete projít. To vám umožní prohlédnout si překážky a rozmyslet si nejlepší způsob jejich zvládnutí. Zkontrolujte si nájezd na překážku i místo doskoku a dejte si pozor na věci, které by mohly vašeho koně polekat a buďtě na ně připraveni.

Sotěžě všestrannosti-military

V soutěžích všestrannosti musíte absolvovat drezuru, cross-country a parkur. Jsou nejtežší prověrkou schopností jezdce i koně. Kůň vyžaduje přiježděnost pro drezuru, rychlost, vytrvalost a odvahu pro cross-country, pružnost a poslušnost pro parkur. Zkušení jezdci se účastní závodů, které trvají dva až tři dny. Toto je Andrew Nicholson a jeho kůň New York, kteří zdolávají vodní překážku v Badmintonu v Anglii.

Steeplechase

Dvou nebo třídenní soutěže zahrnují i steeplechase-zhruba 12 překážek na vzdálenosti 3,6 km. Trasu je nutno projet rychlostí kolemm 41 km/hod, což znamená, že kůň musí mít kvality dostihového koně. Při větších soutěžích musí soutěžící absolvovat klus po silnici a dráze, a to před i po steeplechase.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kopčení

(Kája, 4. 5. 2013 16:45)

A není ti blbý to kopírovat?

RE: Toto...

(janicka, 1. 7. 2011 17:30)

asi tam měl bý nějaký obrázek ;)

Toto...

(ančas, 16. 1. 2010 11:19)

Proč tam máš tuhle větu?
Toto je Andrew Nicholson a jeho kůň New York, kteří zdolávají vodní překážku v Badmintonu v Anglii.